Uprawa medycznej marihuany.

Marihuana to słowo, które przeważającej części ludziom kojarzy się automatycznie z substancją odurzającą, narkotykami i wszelkim złem. Konopie uległy pewnego rodzaju stygmatyzacji i to właśnie przez to, ludzie zapomnieli, iż posiadają one mnóstwo właściwości dobroczynnych podpartych badaniami, a także szeroki wachlarz zastosowań. Doskonałym tego przykładem medyczna marihuana. Tutaj z pewnością niejedna osoba zainteresowana w pewnym stopniu kuracją przy użyciu marihuany, zastanawiała jak to wygląda jej uprawa oraz czy istnieją pewne regulacje prawne. Medyczna marihuana jest lekiem, a więc jej uprawa musi zawsze znajdować się w certyfikowanych ośrodkach oraz pod nadzorem odpowiednich instytucji w danym kraju. Między szczepami komercyjnymi, a marihuaną medyczną są znaczące różnice. Konopie indyjskie, które są przeznaczone do użytku rekreacyjnego posiadają zazwyczaj wysoki poziom THC, natomiast medyczna marihuana, oprócz THC, posiada również wysokie stężenia innych kannabinoidów – m.in. CBD, CBN, CBC, CBG, THCV.

Nabywając gram medycznej konopi zza granicy, musimy zapłacić około 60zł, natomiast jeśli uprawa medycznej marihuany miałaby miejsce w naszym kraju, gram mógłby kosztować około 4,50zł. Pomimo legalizacji marihuany leczniczej, dostęp jest do niej wciąż bardzo utrudniony. Obecnie do polskich aptek trafia jedynie marihuana dostarczana przez jedną kanadyjską firmę, aczkolwiek pozwolenie dotyczy wyłącznie sprowadzania suszu z konopi. Susz dostępny w aptekach zawiera około 19 procent THC, a także około 1 procent CBD. Jest to swoista nowość, albowiem dotychczas w Polsce były dostępne jedynie z CBD. Taka forma oznacza dla pacjentów, że mogą skorzystać z marihuany w formie papierosa bądź specjalnego waporyzatora, który podgrzewa susz do temperatury utleniania, bez jego spalania, co zmniejsza ilość wytwarzanych substancji toksycznych. Z tego też powodu realizacja projektów w zakresie rynku medycznej marihuany to temat, który staje się coraz bardziej powszechny, bowiem krajowe uprawy pozwolą na zdecydowanie większy dostęp do tego typu leków, za znacznie niższe ceny. Szacowane jest, iż niemal milion Polaków cierpi na schorzenia, przy których leczenie medyczną marihuaną przynosi naprawdę pozytywne skutki. Jest to naprawdę duża liczba, albowiem kuracja marihuaną znajduje bardzo szerokie zastosowanie i zaleca się ją w takich przypadkach jak: zniwelowanie bólu różnego pochodzenia, padaczka, jaskra, ADHD, stwardnienie rozsiane, autyzm, nowotwory, borelioza, choroby zapalne jelit oraz wiele innych chorób.

Czy uprawa konopi jest opłacalna?

Areał upraw konopi w naszym kraju nieustannie wzrasta. Samo zainteresowanie tematem uprawy oraz przetwórstwa konopi jest natomiast trendem na światową skalę. Czy jest to zaś opłacalne pokazuje doskonale przykład Izraela, który jest producentem medycznej marihuany. Światowy obrót konopi w okresie siedmiu lat ma osiągnąć około 33 miliardów dolarów, natomiast sama izraelska hodowla uzyska wartość około 260 milionów dolarów. To tylko obrazuje jak niezwykle intratne byłoby dla polskiego budżetu zainwestowanie w uprawę medycznej marihuany.

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Uprawa medycznej marihuany.

Marihuana to słowo, które przeważającej części ludziom kojarzy się automatycznie z substancją odurzającą, narkotykami i wszelkim złem. Konopie uległy pewnego rodzaju stygmatyzacji i to właśnie

Czytaj dalej...

Czym jest olej RSO?

Konopie to temat, który w naszym kraju jest wciąż niezwykle kontrowersyjny, pomimo tego, iż w roku 2017 medyczna marihuana została zalegalizowana. Niestety jej dystrybucją zajmują

Czytaj dalej...