Czym jest olej RSO?

Konopie to temat, który w naszym kraju jest wciąż niezwykle kontrowersyjny, pomimo tego, iż w roku 2017 medyczna marihuana została zalegalizowana. Niestety jej dystrybucją zajmują się zaledwie trzy apteki. Większość osób nie wie, że w porównaniu z innymi lekami, marihuany nie da się przedawkować i jest ona całkowicie bezpieczna dla ludzkiego organizmu. Mimo legalizacji, w Polsce wciąż nielegalną substancją jest natomiast olej RSO, który znajduje zastosowanie jako efektywna broń w walce z nowotworami. Miejmy jednak nadzieję, że niebawem ulegnie to zmianie.

Rick Simpson Oil – co to jest i w czym pomaga?

Rozwinięciem skrótu RSO jest właśnie Rick Simspon Oil. Nazwa tego oleju wzięła się oczywiście od imienia oraz nazwiska jego twórcy, czyli Ricka Simpsona. Jest to substancja nielegalna, która posiada bardzo duże stężenie THC. Historia tego oleju sięga roku 2003, albowiem to właśnie wtedy u Simpsona zdiagnozowany został rak skóry. Nieprzynoszące pozytywnych efektów leczenie tradycyjne, któremu się poddawał, skłoniło go wtedy do stworzenia oleju. Mężczyzna cierpiący na inne przypadłości już przedtem używał oleju konopnego, jednakże po tym, gdy w radiu usłyszał, że pomaga on w leczeniu raka pośród myszy, postanowił stworzyć olej RSO.

Po wytworzeniu pierwszych dawek danej substancji, mężczyzna postanowił przetestować ją na sobie. Dzięki jego użyciu, Rick pozbył się kilku niewielkich zmian skórnych, na które naniósł ekstrakt z konopi. Kolejną przypadłością, którą wyleczył dzięki olejowi RSO, było dzwonienie w uszach, z którym Simpson się długo zmagał. Natomiast pobocznymi korzyściami było również ustabilizowanie ciśnienia krwi, a także znacząca redukcja masy ciała. Po tych pozytywnych eksperymentach, mężczyzna postanowił zastosować olej RSO również pośród swojej rodziny oraz znajomych. Pokazało to, że substancja może pomagać m.in. na takie schorzenia jak:

  • łuszczyca
  • czerniak
  • jaskra
  • zaburzenia pracy serca
  • bezsenność

Proces wytwarzania oleju RSO

Metodą zastosowaną podczas produkcji Rick Simpson Oil była ekstrakcja alkoholowa. Proces polega na zalaniu suszu konopnego etanolem, który ma na celu wydobycie naturalnie występujących substancji. Następnym etapem w dużym skrócie jest odparowanie alkoholu. Pozbycie się go z roztworu jest wyjątkowo istotnym elementem całego procesu produkcyjnego. Po tych czynnościach, pozostaje finalny produkt, czyli olej RSO.

Twierdzenie, że nowotwory są jedną z głównych przyczyn śmierci na świecie jest jak najbardziej uzasadnione. Temat raka budzi w ludziach powszechny strach, albowiem jest to choroba, postrzegana często jako nieuleczalna. Bardzo wielu specjalistów twierdzi, iż CBD oraz THC są tak samo skuteczne podczas leczenia nowotworów, jednakże Rick Simpson twierdzi, że to właśnie substancja THC jest tą kluczową. Sprawia ona bowiem, że komórki nowotworowe ulegają apoptozie, czyli obumarciu. Olej RSO posiada stężenie THC sięgające nawet 10-20%, co czyni go nielegalnym w większości europejskich państw, tym także w Polsce.

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Uprawa medycznej marihuany.

Marihuana to słowo, które przeważającej części ludziom kojarzy się automatycznie z substancją odurzającą, narkotykami i wszelkim złem. Konopie uległy pewnego rodzaju stygmatyzacji i to właśnie

Czytaj dalej...

Czym jest olej RSO?

Konopie to temat, który w naszym kraju jest wciąż niezwykle kontrowersyjny, pomimo tego, iż w roku 2017 medyczna marihuana została zalegalizowana. Niestety jej dystrybucją zajmują

Czytaj dalej...