Branża konopna – czyli dobry pomysł na biznes.

Od pewnego czasu branża konopna jest coraz bardziej popularną odpowiedzią na biznes. W samych Stanach Zjednoczonych, plasuje się ona na czwartym miejscu pod względem najlepiej rozwijających się branż. Z tego też powodu, konopie przemysłowe są coraz chętniej uprawiane również przez polskich rolników. W ostatnich latach, ich zasięg zasiewów powiększył się o prawie 80 procent. Jak wiadomo, surowce z nich pozyskiwane znajdują bowiem szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Konopie są najczęściej wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym, spożywczym, motoryzacyjnym, a także w budowlanej, a nawet i ostatnimi czasy w weterynaryjnej.

W Polsce, jak i Europie, rynek detaliczny konopnych produktów jest przede wszystkim zdominowany przez kosmetyki konopne oraz olejki CBD, które łącznie tworzą ponad połowę zaopatrzenia sklepów internetowych, zajmujących się sprzedażą produktów z tejże rośliny. Później natomiast plasuje się żywność konopna, a także susz z kwiatostanów konopi. Niewiele osób wie też, że nasz kraj ma realny potencjał, ażeby został jednym z czołowych producentów wyrobów konopnych w całej Europie, albowiem mieści się u nas jeden z najistotniejszych ośrodków badawczych zajmujących się konopiami przemysłowymi, a nasze krajowe produkty są niezwykle popularne na rynkach zagranicznych.

Siła napędowa gospodarski

Konopie to rośliny, które mogą przynieść wiele dobrego gospodarce, zwłaszcza sektorowi rolnictwa. Pomimo nieustannego wzrostu obszaru zasiewanego konopiami, nasz kraj stale jest importerem niemalże wszystkich surowców pozyskiwanych z konopi przemysłowych. Przeważająca część jest ściągana z krajów europejskich, takich jak Niemcy, Holandia, Litwa, ale również z takich państw jak Ukraina, Kanada czy Kazachstan. W samym roku 2019 do Polski zostało sprowadzone około 900 ton nasion, 220 ton konopi suszonych i roszowanych, a także 158 ton konopi niskoprzetworzonych. Natomiast eksport tych surowców z naszego kraju wyniósł 281 ton nasion, 34 tony konopi suszonych i roszowanych oraz 2 tony konopi niskoprzetworzonych.

Powyższe statystyki pokazują ogromną różnicę dzielącą import oraz eksport w naszym państwie. Jest to poniekąd spowodowane niejasnym prawem. Polskie regulacje dotyczące produkcji konopi, skutecznie utrudniają rozwój danej branży, co sprawia, że import gotowych produktów stale wzrasta. Pomoc merytoryczna biznes konopny to dlatego jedna z usług, które świadczy nasza firma. Chcąc wesprzeć osoby pragnące wejść w branżę konopną, zajmujemy się profesjonalnym opracowaniem biznes planu, opierając się wyłącznie na dokładnych analizach sytuacji prawnej i rynkowej, a także wyliczeniach. Swoich klientów przeprowadzimy przez szereg formalności i wesprzemy podczas procesu tworzenia biznesu. Warto jest skorzystać z tego typu usług, albowiem bez właściwego doświadczenia, wiedzy i przygotowania, można popełnić mnóstwo błędów, które mogą skutkować nawet upadkiem całego biznesu, ponieważ już same koszty związane z produkcją mogą nierzadko osiągać setki tysięcy złotych.

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Uprawa medycznej marihuany.

Marihuana to słowo, które przeważającej części ludziom kojarzy się automatycznie z substancją odurzającą, narkotykami i wszelkim złem. Konopie uległy pewnego rodzaju stygmatyzacji i to właśnie

Czytaj dalej...

Czym jest olej RSO?

Konopie to temat, który w naszym kraju jest wciąż niezwykle kontrowersyjny, pomimo tego, iż w roku 2017 medyczna marihuana została zalegalizowana. Niestety jej dystrybucją zajmują

Czytaj dalej...